Na północnym-wschodzie Majorki: Alcudia

Położone na północnym-wschodzie wyspy miasteczka przyciągają wielu turystów. Szczególną popularnością cieszy się miasteczko Alcudia. Szczególnie licznie odwiedzają je miłośnicy słonecznych kąpieli, gdyż Alcudia szczyci się jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Wody otaczające Alcudię są płytkie i spokojne, warto przyjechać tutaj z dziećmi.

Alcudia to także raj dla amatorów sportów wodnych. Można popływać na katamaranie, na żaglówce, uprawiać windsurfing. Delikatne prądy morskie sprawiają, ze Alcudia jest rajem dla miłośników nurkowania. Kilka razy w roku organizowane są w miasteczku turnieje piłki siatkowej, dwa razy w roku odbywa się IronMan Majorka: impreza sportowa w triathlonie.

Otoczone średniowiecznymi murami Stare Miasto przyciąga także miłośników zabytków. Warto zobaczyć między innymi kościół Sant Jaume i wzniesiony wczasach rzymskich amfiteatr. W każdą niedzielę na Starym Mieście odbywa się targ. Warto się nie niego wybrać, aby spróbować lokalnych przysmaków i kupić oryginalne pamiątki.

Źródło: http://www.majorkowo.pl/

Dodaj komentarz